Trec Casein 100 600g KAZEINA

5901828348211

Nowy produkt

Casein 100, czyli białko idealne zawsze wtedy, gdy organizm potrzebuje wydłużonego dopływu protein do mięśni!

Więcej informacji

Więcej szczegółów

szybkie zamówienia: 501782201

Producent: Trec Nutrition
Trec Nutrition

74,63 zł brutto

Suplement diety

Casein 100, czyli białko idealne zawsze wtedy, gdy organizm potrzebuje wydłużonego dopływu protein do mięśni!

Dlaczego Casein 100 jest dla Ciebie:


- Casein 100 w 100% zawiera naturalną kazeinę micelarną
- Casein 100 to białko o wydłużonej kinetyce przemian w organizmie, zapewniające długotrwałe zaopatrzenie organizmu w białko
- Casein 100 doskonale zabezpiecza dostawy białka do mięśni w czasie snu
- Casein 100 nie zawiera zmienionej chemicznie formy kazeinianu
- Casein 100 to doskonałe źródło wapnia

Na czym polega specyfika kazeiny?

Na pulę białek mleka składają się dwie frakcje: kazeinowa i serwatkowa. Różnią się one między sobą kinetyką przemian w organizmie. Białka serwatkowe są szybko trawione i w równie szybkim tempie docierają do mięśni. Kazeina zachowuje się w tym względzie nieco inaczej. Kazeina trec jest bardzo powoli rozkładana w układzie pokarmowym. Uwolnione z kazeiny aminokwasy przez wiele godzin są emitowane do krwi.
Odmienne sposoby trawienia i przyswajania kazeiny oraz białek serwatkowych nie powoduję, że jedne są lepsze, a drugie gorsze. Każde z nich tak naprawdę jest potrzebne, tylko w innych porach dnia. Casein 100 to niezastąpiona forma białka przed udaniem się na nocny spoczynek, gdy przez wiele godzin będziemy pościć, oraz zawsze wtedy, gdy nie możemy dostarczyć regularnie do organizmu protein.


Kazeina - doskonałe rozwiązania przed snem oraz zawsze wtedy, gdy przerwy między posiłkami się wydłużają


Rano czy w porze potreningowej organizm domaga się dostawy szybko przyswajalnych białek jak Isolate 100. To wynika z przyspieszonego wówczas tempa przemian metabolicznych. Jednak na przestrzeni dnia nie zawsze towarzyszy nam rozpędzony metabolizm. Czasem organizm woli białka, które będą przyswajały się powoli, przez długi czas emitując do krwi aminokwasy. I tak właśnie zachowuje się kazeina w Casein 100.


Długo trawiące się białko pod postacią kazeiny to doskonałe rozwiązanie przed snem. Idąc spać musimy być świadomi, że metabolizm przechodzi na bardzo zwolnione obroty. Teraz organizm udaje się na spoczynek, w czasie którego będzie wykonywał różne prace naprawcze, także w obrębie zmęczonych treningiem mięśni. Wówczas ustrój potrzebuje ciągłego dopływu aminokwasów, które będą umożliwiały sprawne przeprowadzanie procesów naprawczych oraz tych o charakterze anabolicznym. I te nocne potrzeby natury regeneracyjnej i anabolicznej zaspokaja doskonale Casein 100.
Kazeina trec może stanowić doskonałą formę białka w posiłku, szczególnie gdy nie wiesz za jaki czas będziesz miał czas coś zjeść. Przyjęcie porcji Casein 100 pozwoli ci realizować obowiązki dnia codziennego bez uszczerbku dla Twoich mięśni.


Casein 100 to 100% kazeiny micelarnej, czyli naturalna struktura białka gwarantem jego wysokiej jakości


Okazuje się, że kazeina kazeinie nie jest równa. Chcąc zaopatrzyć się w białka kazeinowe o przedłużonym czasie wchłaniania upewnij się, czy w składzie produktu występuje kazeina micelarna a nie jedna z form kazeinianów. Kazeina micelarna to naturalna, nie zmieniona w trakcie procesu produkcyjnego, struktura tego białka mlecznego, świadcząca o jego wysokiej jakości.

W świeżym mleku większość białek kazeinowych występują w formie rozproszonych, kulistych, porowatych miceli, których kształt można przyrównać do malin. Micele kazeinowe są trudno rozpuszczalne w wodzie, co powoduje, że białko to pozostaje w żołądku nieco dłużej tworząc żelową strukturą. Ale czy właśnie wydłużonego czasu trawienia i przyswajania nie oczekujemy od białka o wydłużonym czasie uwalniania jak Casein 100? Czy każda kazeina to zawsze 100% kazeiny micelarnej? Okazuje się, że nie! Czasem jak jako białko o przedłużonym uwalnianiu sprzedawane są kazeininy.


Casein 100 to nie kazeininan!


Wydłużone przyswajanie kazeiny trec odróżnia ją od innych produktów bazujących na formie kazeinianów. W celu uzyskania kazeinianów, wyodrębnioną z mleka kazeinę micelarną zobojętnia się odpowiednią zasadą np. wodorotlenkiem sodu, wapnia, potasu, magnezu. W wyniku tej modyfikacji uzyskuje się rozpuszczalne w wodzie sole kazeiny zwane kazeinianami. Kazeiniany są łatwo rozpuszczalne, a co za tym idzie są szybko i łatwo trawione w układzie pokarmowym. Czy jednak tego oczekujemy od produktu białkowego o wydłużonym wchłanianiu? Przecież kupując kazeinę oczekujemy białka, które wielogodzinnie będzie zaopatrywało mięśnie w składnik budulcowy. Gdybyśmy chcieli ekspresowej dostawy białek zdecydowalibyśmy się na produkty typu Isolate 100, czy Whey Perfect zawierające izolat białek serwatkowych. Poza tym proces produkcyjny kazeininów zakłada stosowanie wysokich temperatur, które wiemy, że są szkodliwe dla struktury wrażliwej kazeiny.
Wybierając kazeinę zawsze upewnij się, czy jest to kazeina micelarna, stanowiąca 100% składu Casein 100.

Kazeina micelarna jako źródło wapnia (Ca)


Kazeina w formie micelarnej ma jeszcze jedną ważną zaletę. Stanowi ona doskonałe źródło Ca. W stabilizowaniu struktury miceli ogromną rolę odgrywa właśnie jony Ca, które tworzą specyficzne mosteczki między i śródcząsteczkowe. Wapń, którego źródłem jest kazeina micelarna, to ważny minerał, który buduje nasze kości, oraz jest niezbędny w czasie skurczu mięśniowego.

Dawkowanie

Jednorazową porcję preparatu – 30 g (1,5 miarki) rozpuścić w 200 ml wody lub mleka, używając do tego szejkera lub miksera. Stosować 3 porcje dziennie. W dni treningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja do 1,5 godz. po treningu oraz III porcja przed snem. W dni nietreningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja pomiędzy posiłkami oraz III porcja przed snem.

Kazeina micelarna (z mleka) (95,5%); kakao w proszku dla smaku czekoladowo-kokosowego i czekolada-pina colada; aromaty; substancja słodząca – sukraloza; barwnik dla smaku śmietankowo-waniliowego – beta-karoten; barwnik dla smaku bananowo-truskawkowego – czerwień koszenilowa A.

Producent: TREC NUTRITION Sp. z o.o., ul. Śmidowicza 48, 81‒127 Gdynia, POLAND.

Opinie o Trec Casein 100 600g KAZEINA

Napisz opinię

Trec Casein 100 600g KAZEINA

Trec Casein 100 600g KAZEINA

Casein 100, czyli białko idealne zawsze wtedy, gdy organizm potrzebuje wydłużonego dopływu protein do mięśni!

Info

Suplement diety/dietetyczny środek specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla osób aktywnych fizycznie, w tym sportowców. Produkt nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.   Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie lub boku opakowania (min. 3 miesiące przydatności do spożycia). Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży. Nie spożywać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów oraz zdjęć zamieszczonych w sklepie StrefaCiala.pl jest zabronione, zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: