Żele energetyczne Ale Gel - 10szt x 55,5g/smaki

Nowy produkt

ALE Gel to żel energetyczny nowej generacji. Produkt został opracowany w oparciu o najnowsze badania naukowe i doświadczenia zawodowych sportowców. Opakowanie zawiera 10 sztuk żeli. Dostępne w wersji bez kofeiny i z kofeiną.

Więcej informacji

Więcej szczegółów

szybkie zamówienia: 501782201

Producent: ALE
ALE

47,39 zł brutto

Suplement diety

ALE Gel to żel energetyczny nowej generacji.

Żele energetyczne mieks smaków

Produkt został opracowany w oparciu o najnowsze badania naukowe i doświadczenia zawodowych sportowców poszukujących żelu energetycznego o doskonałej jakości, wysokiej kaloryczności, odpowiedniej konsystencji i przyjemnym smaku.

ALE Gel nie zawiera glutenu, w związku z tym może być stosowany przez osoby z celiakią. Receptura ALE Gel oparta jest o maltodekstrynę, substancję bezpieczną dla osób z nietolerancją glutenu.

Najnowsze badania wykazały, że zapotrzebowanie organizmu na węglowodany dostarczane podczas wysiłku fizycznego może sięgać nawet 90-100 g/godzinę, w zależności od intensywności i rodzaju treningu. W związku z tym istnieje konieczność dostarczania łatwo przyswajalnych źródeł energii, które wspomogą organizm podczas ćwiczeń bez uczucia dyskomfortu ze strony przewodu pokarmowego.

Wysokokaloryczny żel energetyczny ALE

Żel ALE zapewnia 27,5g dobrze wchłanialnych węglowodanów, dzięki którym produkt wyróżnia się wysoką kalorycznością spośród innych żeli. Spożywany suplement dostarcza odpowiedniej porcji niezbędnych związków nawet podczas bardzo wzmożonego wysiłku fizycznego. Skoncentrowana forma żelu zapewnia wysoką ilość kalorii w niewielkiej objętości, przez co efektywnie wspomaga organizm w trakcie intensywnego treningu. Produkt stanowi zatem idealne rozwiązanie w okresie natężonych ćwiczeń czy przygotowań do zawodów sportowych.

Żel energetyczny a bieganie

Bieganie a raczej biegacze to obok kolarstwa najpopularniejsza grupa osób stosująca żele energetyczne. ALE żel to unikalne połączenie konsystencji i smaku. Półpłynna forma produktu umożliwia bardzo łatwe przyswajanie węglowodanów podczas wysiłku fizycznego np biegania, bez konieczności popijania wodą. Smak żelu został opracowany w oparciu o szczególne wymogi żywieniowe sportowców. Suplement nie zostawia uczucia słodkości i lepkości w ustach, dzięki czemu spożycie kilku saszetek podczas treningów czy zawodów nie powoduje uczucia dyskomfortu, a umożliwia kontynuację intensywnego wysiłku fizycznego.

ALE żel to również farmaceutyczna jakość. Proces produkcji odbywa się w fabryce farmaceutycznej działającej w oparciu o najwyższe standardy GMP, przy wykorzystaniu surowców o najwyższej jakości. Dlatego też suplement spełnia surowe kryteria jakościowe stawiane preparatom farmaceutycznym. ALE Gel może być także wykorzystywany przez wegetarian i wegan, gdyż nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego.

Skład żeli energetycznych

width=600

* Smak Cola oraz Caffe Latte zawierają dodatkowo 50 mg kofeiny

Dodatkowa dawka kofeiny w ilości 3-5 mg/kg m.c. może korzystnie wpływać na zwiększenie wydolności organizmu, zwłaszcza w przypadku jednoczesnej aplikacji węglowodanów.

Smak Cola oraz Caffe Lattte zapewnia 27,5g łatwo przyswajalnych węglowodanów i 50mg kofeiny, dzięki którym produkt wyróżnia się nie tylko wysoką kalorycznością, ale jednocześnie skutecznie pobudza organizm. Suplement zaleca się w przypadku bardzo intensywnego wysiłku fizycznego, zwłaszcza w momencie pojawienia się pierwszych oznak zmęczenia. Kofeina, zawarta w żelach o smaku Caffe Latte i Cola, aktywuje układ współczulny, przez co wzmacnia przewodzenie impulsów nerwowych i pobudza mięśnie do dalszej pracy, jednocześnie redukując uczucie zmęczenia.


Jak stosować żele energetyczne ale?


Gel posiada zastosowanie we wszystkich rodzajach wysiłku fizycznego związanego z intensywną pracą mięśniową. Poza powszechnym wykorzystaniem w sportach wytrzymałościowych, żel zapewnia doskonałe źródło energii również dla osób uprawiających dyscypliny drużynowe i indywidualne.

Produkt stanowi także wygodny i skuteczny sposób na podniesienie poziomu cukru we krwi. Szybko dostarcza łatwo przyswajalne węglowodany, przez co doskonale sprawdza się w stanach hipoglikemii będącej wynikiem intensywnego wysiłku, różnego rodzaju schorzeń czy leczenia farmakologicznego.

W zależności od dyscypliny sportowej jak również czasu wysiłku żele energetyczne powinno stosować się w indywidualny sposób. Poniżej prezentujemy schematy dawkowanie w różnych dyscyplinach sportowych:

Stosowanie żeli energetycznych w sportach wytrzymałościowych (bieganie, pływanie, kolarstwo, triathlon, biegi narciarskie, wioślarstwo, kajakarstwo)

Pozostałe aktywności wytrzymałościowe (Rajdy Adventure, wycieczki górskie, Nordic Walking, biegi ultra, rajdy przeprawowe)

Stosowanie żeli energetycznych w sportach drużynowych (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, hokej, rugby, futball)

Stosowanie żeli energetycznych w sportach indywidualnych (sporty walki, tenis, badminton, szermierka, tenis stołowy, squash)

Stosowanie żeli energetycznych w Fitness (aerobic, crossfit, joga, dance, aquaaerobic, gimnastyka, ketle)

Stosowanie żeli energetycznych w sportach siłowo-szybkościowych (trening siłowy, rzuty, biegi sprinterskie, pchnięcia kulą, skoki)

Jak stosować żele energetyczne w sportach walki? (boks, karate, teakwondo, zapasy, judo, bjj, kickboxing)

Stosowanie żeli energetycznych w sportach zimowych i wodnych (narciarstwo, surfing, widsurfing, kitesurfing, żeglarstwo)

Opinie o Żele energetyczne Ale Gel - 10szt x 55,5g/smaki

Ocena 
2020-05-25

Bardzo dobre żele energetyczne

Wykorzystuje je podczas biegania. Dla mnie najlepszy produkt. testowałem tez inne żele, nawet te droższe i wg mnie te są najlepsze. Z kofeina stosuje przed startem a pozostałe w trakcie biegu. Przy dłuższych dystansach ten z kofeiną stosuje też w trakcie.

Ocena 
2019-05-13

Dobry

Smaczniusi ten żel. Stosuje głownie podczas biegania powyżej 10km i najlepsze w nim jest to, że nie trzeba popijać. Jedyny żel bez popijania, po którym nie mam żadnych problemów

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Żele energetyczne Ale Gel - 10szt x 55,5g/smaki

Żele energetyczne Ale Gel - 10szt x 55,5g/smaki

ALE Gel to żel energetyczny nowej generacji. Produkt został opracowany w oparciu o najnowsze badania naukowe i doświadczenia zawodowych sportowców. Opakowanie zawiera 10 sztuk żeli. Dostępne w wersji bez kofeiny i z kofeiną.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: