Essensey Omega 3-6-9 90 kaps. | Olej z ogórecznika | Olej lniany | Kwasy omega

ESSOMEGA369

Nowy produkt

Suplement diety ESSENSEY OMEGA 3-6-9 COMPLEX zawiera wielonienasycone kwasy tłuszczowe EPA I DHA należące do grupy omega-3 oraz kwasy tłuszczowe należące do grupy omega-6 i omega-9.

Więcej informacji

Więcej szczegółów

szybkie zamówienia: 501782201

Producent: Essensey
Essensey

27,00 zł brutto

Suplement diety

Suplement diety ESSENSEY OMEGA 3-6-9 COMPLEX zawiera wielonienasycone kwasy tłuszczowe EPA I DHA należące do grupy omega-3 oraz kwasy tłuszczowe należące do grupy omega-6 i omega-9.   

Suplement diety ESSENSEY zawiera witaminę E, która przyjmowana regularnie pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

  • zawiera połączenie kwasów omega 3, omega 6 i omega 9 w 1 kapsułce
  • produkt zawiera dodatek witaminy E o działaniu antyoksydacyjnym1 oraz sprzężonego kwasu linolowego (CLA) 
  • zródłem kwasów tłuszczowych są oleje roślinne: lniany i z ogórecznika lekarskiego oraz olej rybi                                                                                        

Dlaczego kwasy tłuszczowe mają duże znaczenie w diecie?

Kwasy tłuszczowe to grupa zaliczana do pochodnych lipidów. Najprościej mówiąc, lipidy to obok białek i węglowodanów główne składniki pokarmowe. Są skoncentrowanym źródłem energii oraz substancji odżywczych.


Czy wiesz, że…

Poszczególne kwasy tłuszczowe mają różną liczbę i położenie wiązań podwójnych w cząsteczce. W zależności od tych wiązań kwasy tłuszczowe dzieli się na nasycone, jednonienasycone i wielonienasycone. Lokalizacja wiązania podwójnego w łańcuchu węglowym określa serie (inaczej rodziny) kwasów tłuszczowych i kategoryzuje je jako kwasy tłuszczowe n-3, n-6, n-7, n-9. Jest to informacja, że pierwsze wiązanie podwójne znajduje się przy 3, 6, 7 albo 9 węglu łańcucha, gdzie liczenie rozpoczynamy od n-końca.


Jakie kwasy tłuszczowe zawiera Essensey Omega 3-6-9?

Produkt Essence Nutrition Omega 3-6-9 zawiera kwasy tłuszczowe nienasycone należące do rodziny omega-3 (EPA, DHA, kwas alfa-linolenowy), omega-6 (kwas linolowy) oraz omega-9 (kwas oleinowy). Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 tworzą razem pulę niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), które muszą być dostarczane z pożywieniem, ponieważ organizm człowieka ich nie wytwarza.


Co warto pamiętać o kwasach tłuszczowych?

Nienasycone kwasy tłuszczowe stanowią składniki budulcowe komórek i składniki fosfolipidów w błonach komórkowych. Odgrywają one istotne role w organizmie człowieka. Biorą udział w transporcie i metabolizmie cholesterolu, wpływają również na przepływ krwi przez naczynia wieńcowe. Są także elementami w procesie syntezy eikozanoidów, czyli hormonów tkankowych działających jako obwodowe przekaźniki mające wpływ na czynności hormonów i neurotransmiterów.

Witamina E

Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym1 Jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, która może chronić wielonienasycone kwasy tłuszczowe (m.in. omega 3 i 6) w błonie komórkowej przed utlenianiem. W obecności witaminy E rodniki peroksylowe reagują z α-tokoferolem zamiast z wodoronadtlenkiem lipidów, zatrzymuje się reakcję łańcuchową wytwarzania rodników peroksylowych i zapobiega dalszemu utlenianiu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w błonie2

Olej z ogórecznika lekarskiego

Olej z nasion ogórecznika lekarskiego charakteryzuje się wysoką zawartością kwasu gamma-linolenowego, który należy do grupy omega-63. Popularność zyskał już w pierwszym wieku naszej ery4. Ogórecznik lekarski uznawany jest za roślinę wspomagającą mobilność i elastyczność stawów5.

Olej rybi

Kwasy omega-3 i omega-6 są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Głównym źródłem kwasów omega-3 są przede wszystkim ,,tłuste” ryby morskie (oraz oleje z nich wytwarzane) np. łosoś, makrela, tuńczyk, śledź, a także owoce morza6. Do najbardziej znanych kwasów omega-3 należy kwas eikozapentaenowy EPA i dokozaheksaenowy DHA.


Olej lniany

Jest bogatym zródłem kwasu α-linolenowego (ALA), który należy do grupy omega-3. W porównaniu do innych olejów dostępnych na rynku olej lniany charakteryzuje się największą zawartością kwasów omega-3 oraz bardzo wysoką zawartością kwasów nienasyconych w odniesieniu do pozostałych składników.

Skład:

Porcja:2 kaps.
Ilość porcji w opakowaniu:45
Opakowanie:90 kaps.
Masa netto:73.80 g
Wartość odżywcza / Informacja żywieniowa
 na 2 kaps.% RWS*
Olej z ogórecznika lekarskiego500 mg-
w tym GLA100 mg-
Olej lniany, w tym:165 mg-
ALA82.5 mg-
Olej rybi, w tym:150 mg-
EPA27 mg-
DHA18 mg-
CLA45 mg-
Witamina E6.72 mg56%

Składniki: olej z ogórecznika lekarskiego (Borago officinalis L.) [20 % GLA (kwasu gamma-linolowego)], otoczka kapsułki (żelatyna, substancja wiążąca - glicerol), olej słonecznikowy, olej lniany (Linum usitatissimum) [50 % ALA (kwasu alfa-linolenowego)], olej rybi [18 % EPA (kwasu eikozapentaenowego), 12 % DHA (kwasu dokozaheksaenowego)], CLA (sprzężony kwas linolowy), witamina E (D-alfa-tokoferol).

Produkt może zawierać: mleko, soję, zboża zawierające gluten, jaja, orzeszki ziemne i orzechy.

Stosowanie:

Przyjmować 2 kapsułki dziennie, popijając odpowiednią ilością płynu, najlepiej w trakcie lub bezpośrednio po posiłku. 

Opinie o Essensey Omega 3-6-9 90 kaps. | Olej z ogórecznika | Olej lniany | Kwasy omega

Napisz opinię

Essensey Omega 3-6-9 90 kaps. | Olej z ogórecznika | Olej lniany | Kwasy omega

Essensey Omega 3-6-9 90 kaps. | Olej z ogórecznika | Olej lniany | Kwasy omega

Suplement diety ESSENSEY OMEGA 3-6-9 COMPLEX zawiera wielonienasycone kwasy tłuszczowe EPA I DHA należące do grupy omega-3 oraz kwasy tłuszczowe należące do grupy omega-6 i omega-9.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: